Presentació del "Congrés Internacional Episcopus. La diòcesi de Vic i l'Església a Catalunya en el context europeu"

En motiu de la celebració del Congrés Internacional Episcopus, que se celebrarà a Vic entre els dies 29 de novembre i 1 de desembre, aquest proper dimarts 28 dia previ a l'inici es farà una roda de premsa per explicar l'interès d'aquest esdeveniment.

 

 

Els membres de la secretaria científica, Carme Sanmartí, professora emèrita de la UVic i Marc Sureda, de l'Institut Superior de Ciències Religioses de Vic, posaran en context la celebració d'aquest congrés. Un congrés internacional i multidisciplinar amb la finalitat de promoure la recerca i l'intercanvi de coneixements sobre la història de la diòcesi de Vic en el context català i europeu, una iniciativa del Bisbat de Vic organitzada per la Universitat de Vic – Universitat Central de Catalunya i  l'Institut Superior de Ciències Religioses de Vic.

 

Dia: Dimarts, 28 de novembre de 2017

Hora: 12h

Lloc: Sala de reunions de la FUB, Casa de Convalescència, 2n pis. Carrer Doctor Junyent 1, Vic

Ponents: secretaria científica del Congrés

·        Carme Sanmartí de la UVic

·        Marc Sureda de l'Institut Superior de Ciències Religioses de Vic